top of page

דיאטה לבטן שטוחה

דיאטה לבטן שטוחה מתחילה בבחירת המזונות המומלצים שייסעו לך להתכופף ולשרוך את הנעליים יותר בקלות, לסגור את המכנסיים יותר בקלות, להיראות טוב יותר עם המכנסיים או השמלה החדשה.

 ולהפחית את השומן המרוכז בבטן או ובכרס. 

בטן שטוחה1.jpg

רוצים להוריד את הבטן ולהפוך אותה לשטוחה?

נתאים לכם את התפריט הנכון שיעזור לכם להגיע לבטן שטוחה באופן אישי, על פי המזונות שאתם אוהבים, על פי המזונות שנכונים לכם, ועל פי צורת החיים שאתם חיים. כליווי משלים לתזונה נתאים לכם את התוספים המומלצים לכם אישית. 


ננחה אתכם לבדיקות הדרושות להכרת מצבכם הבריאותי.
התזונה שנתאים לכם אישית הוכחה במחקרים כמגבירה את הקצב המטבולי ומפחיתה את השומן שמצטבר בבטן. בשלב ראשון של תהליך הורדת השומן הבטני ננחה אתכם לאכול מזון משביע שמאזן את הורמוני הרעב ומעניק יותר שליטה באכילה. בשלב השני תאכלו מזון משביע שמגביר את הקצב המטבולי ושריפת השומן הבטני. 


מדי פגישה תגוונו את התפריט לטעמכם ולאפשרויות האכילה שלכם אם זה בבית או במסעדה או בעבודה או בבית הספר או בגן. הכינו את הסקיני ג'ינס או את החצאית הצרה שמחכה לכם בציפיה בארון.

המשך...

החוקרים בדקו את הקצב המטבולי – קצב שריפת האנרגיה של נבדקות בריאות, שעשו פעילות אירובית במשך כשלושים דקות בעוצמה של 60% מהיכולת האירובית המרבית שלהן אחרי: ארוחה שהכילה 45% מהקלוריות מחלבון, אחרי ארוחה שהכילה 15% מהקלוריות מחלבון ואחרי צום. החוקרים מצאו שפעילות אירובית אחרי ארוחה עשירה בחלבון גרמה לגוף לשרוף 30% יותר קלוריות לעומת ארוחה דלה בחלבון וגרמה לגוף לשרוף 98% יותר קלוריות לעומת צום. קצב שריפת האנרגיה גבר ככל שכמות החלבון גדלה בארוחה, הגוף בזבז יותר דלק אחרי ארוחה עשירה בחלבון.

 

החוקרים משערים שארוחות עם מזונות חלבונים בשילוב עם ירקות, ישרפו לכם יותר שומן בטני ויאפשרו לכם לסגור את הג'ינס מהר יותר, לעומת ארוחות עשירות בפחמימות או לעומת הימנעות מאוכל.

טיפים לבטן שטוחה

נהניתם מהאוכל ומהמאכלים והרגשתם שפתאום הג'ינס לוחצים? לא נורא, הטיפים יעזרו לכם לשרוף חזרה את השומן שהצטבר בבטן.

 

חוקרים אמריקאים מאוניברסיטת ארקנסאס, מצאו שבעזרת ארוחות עם כמות גבוהה יותר של חלבון, תשרפו יותר אנרגיה, ותצליחו מהר יותר להיפטר משומן בטני. שריפת אנרגיה של הגוף דומה לשריפת הדלק על ידי מכונית. ישנן מכוניות חסכוניות שעושות הרבה ק"מ לליטר, כלומר הן חסכניות, וישנן בזבזניות שעושות פחות ק"מ לליטר. בד"כ אנו מעדיפים לקנות רכב שהוא חסכוני, כדי שנוציא פחות כסף על דלק. בשריפת אנרגיית הגוף אנו שואפים אחרת.

 

השאיפה שהגוף ישרוף הרבה קלוריות עבור מעט פעילות גופנית. ככל שהוא שורף יותר ונעשה כביכול יותר בזבזן באנרגיה, אנחנו נעשים יותר מרוצים. גוף בזבזן בד"כ שורף את האוכל שנכנס ולא צובר מצבורי שומן. בזבזני אנרגיה פחות מושפעים מעלייה זמנית בכמות האוכל באירועים, בחגים.


בטן שטוחה ב-3 צעדים

מוכנים להשיג חזרה את המותניים שלכם?

התחילו את תהליך ההרזיה בצורה חכמה. המעבר לחייכם החדשים ולגזרה החדשה יותר קל ממה שאתם חושבים. אמצו את האסטרטגיה הבאה והתבוננו בשינויים שקורים לכם באופן טבעי, במיוחד אם השומן שלכם מרוכז בבטן.
מסקירת כל סוגי הדיאטה שפורסמו עד היום, שנערכה ע"י חוקרים מ-3 מרכזים אוניברסיטאיים באירופה — אוניברסיטת נברה בספרד, אוניברסיטת קופנהגן בדנמרק ואוניברסיטת ריקיוויק באיסלנד, גובשו המלצות תזונתיות שיובילו אתכם להיפרד משומן הבטן, כך שתפחיתו סיכונים בריאותיים המלווים את ההשמנה הבטנית.


הדיאטה האופטימלית מבוססת על פי שתיים חלבון מהרגיל, מספקת את המינימום החיוני של חומצות השומן המומלצות: אומגה 3, 6, 9, ומכילה פחות פחמימות עם דגש על פחמימות שנספגות לאט במעי (פחמימות עם אינדקס גליקמי נמוך). ההמלצות מדגישות צריכת סיבים, סידן, מינרלים ונוגדי חמצון. אם אינכם מצליחים ליישם את ההמלצות בקפדנות ומגיעים למחסור של ויטמינים ומינרלים, ממליצים החוקרים להשלים חוסרים בעזרת תוספים.


האסטרטגיה המוצעת לוקחת בחשבון מכשולים גנטיים, פעילות גופנית, דפוסי התנהגות פסיכולוגיים, סוג ההשמנה, מין, גיל, עבר של הורדת משקל ועלייה חוזרת (אפקט ה"יו־יו") ומצב הסינדרום המטבולי (מקבץ גורמי סיכון לסוכרת, יתר לחץ דם ומחלות לב, שנקשר בהשמנה הבטנית). 

צור קשר בטן שטוחה
bottom of page