בלוג

כשאתם נמצאים בים ובא גל גדול, יש לכם שתי אפשרויות.

1 להוריד את הראש ולתת לגל לעבור.

2 להמשיך לעמוד ולקבל מכה שתפיל אתכם מהגל הגדול.

מה עדיף?

האפשרות הראשונה.

כשלומדים לתמרן בין אתגרים, מצליחים לחמוק בצורה חכמה ממכות.

כדי להתמודד עם האתגר להיפטר מהבטן שגדלה במהלך החגים, 

רשמו לעצמכם מה שלושת הסיבות שבגללן אתם רוצים להוריד משקל.

לאחר מכן רשמו מה שלושת הקשיים שבולמים אתכם מהורדת משקל.

כשתתבהר לעצמכם התמונה של מה אתם רוצים, ותתחברו לקשיים שלכם, רשמו מ 1-10 כמה אתם מוכנים להתאמץ ולהשקיע בבחירת האוכל שיביא אתכם לתוצאות שאתם שואפים. 

התשובות שתתנו לעצמכם יתנו לכם את הכוח והיכולת להשיג את המשקל שתרצו להגיע.

לאלו מבינכם שנושאים עודף משקל גבוהה, יכול להתאים שיטת Intermittent Fasting שפירושה בעברית צום לסירוגין.

בשיטה זו מומלץ פעמיים בשבוע לא רצופים, לאכול ארוחת בוקר משביע ולאחר מכן לשתות מים, תה, קפה ללא חלב ללא סוכר, סודה, ולחזור לאכול רגיל למחרת בבוקר. הקושי בשיטה זו הוא בעיקר בערב.

הפתרון יכול להיות אכילת קוביות קרח, או אכילת ביצה, או מזון בשרי או דגי שאינו מכיל פחמימות.

לאחר כשמונה עשרה שעות, שהמוח א...

רוב האנשים לא מתחילים לחשוב על בריאות עצמותיהם לפני אמצע החיים או מאוחר מכך, שלב בו עלולים לגלות שהוא מאוחר מדי כדי להגן על עצם חלשה מפני דלדול עצם ושברים.

חוקרים הבודקים את נושא בריאות העצם טוענים שכדאי להתחיל לדאוג לעצמות עוד בהיריון ובילדות, ולהמשיך לאורך גיל ההתבגרות, שבמהלכו הגוף בונה את רוב העצם לקראת שנות החיים הנותרות.

לאחר שמגיעים למסת העצם המקסימלית, היכולת לבנות את העצם היא מינימלית, לכן התקופה מההיריון, במשך הילדות, ועד גיל ההתבגרות, הם הזמן הטוב ביותר לשים לב להתפתחות העצמות. בגיל 20, נשים מגיעות כבר ל-90-96 אחוזים ממסת העצם שלהן, ואצל הגברים, השיא מגיע כמה שנים מאוחר יותר.

כ-26% ממסת העצם של האדם המבוגר מצטברים במשך שנתיים בסביבות הגיל שבו גדלה מסת העצם הכי הרבה – אצל בנות, בגיל 12.5, ואצל בנים בגיל 14.1.

טרם נעשו בבני אדם מחקרים לאורך כל החיים, אולם קיימות ראיות חזקות אודות אלו המשיגים עצם חזקה במיוחד, בכעשרה אחוז יותר מהממוצע בגיל השיא של ייצור מסת העצם, עשויים לדחות בכ-13 שנים את דלדול העצם, במיוחד בקרב נשים אחרי גיל המעבר.

למרות שאין דבר שאפשר לעשות לגבי שלושת הגורמים בעלי...

סובלים מריבוי גזים, מכאבי בטן או מאי סדירות של פעילות מערכת העיכול? נסו דיאטה דלה בסוכרים תוססים.

חלק מהסוכרים התוססים שבמזונות אינם מתעכלים ולא נספגים במערכת עיכול רגישה. הישארותם במערכת העיכול גורמת לחיידקי המעי לפרק אותם ולייצור מהם גזים. ריבוי גזים יכול לגרום לכאבי בטן, לתחושת נפיחות, לעצירות או שלשול, לחוסר שקט ולאי־נוחות.

סוכרים תוססים נמצאים ברכיבי המזונות הבאים: 
פרוקטוז - חלק מהפירות, דבש, סוכר, סירופ תירס ועוד... 
לקטוז - מוצרי חלב מלבד דלי לקטוז. 
פרוקטנים - חיטה ומוצריה, בצל, שום, מזונות מועשרים באינולין. 
גלקטנים -קטניות. 
פוליאולים - סורביטול, מניטול, קסיליטול, מלטיטול, פירות עם חרצנים.

דיאטה דלת סוכרים תוססים נהוגה במצבים של מעי רגיז או רגיש, אף שעד היום אין עדויות מדעיות שהוכיחו את יתרונה על פני אכילת אוכל מערבי רגיל.

במחקר שנעשה באוניברסיטת מונש שבמלבורן, אוסטרליה, נבדקה השפעתה של דיאטה דלה בסוכרים תוססים על נבדקים הסובלים ממעי רגיז ועל נבדקים בריאים, בהשוואה להשפעה של דיאטה אוסטרלית טיפוסית.

כל הנבדקים קיבלו במשך שלושה שבועות דיאטה דלה בסוכרים תוססים וכעבור תקופה אכלו במשך...

מה זה אלרגיה למזון?

כאשר אתם אוכלים מאכל מסוים והמערכת החיסונית של הגוף שלכם מזהה אותו כחומר מזיק. אם אתם אוכלים או שותים או נוגעים או נושמים את המזון הזה תופיע תגובת אלרגיה. רוב תגובות האלרגיה מופיעות כעבור 5 דקות לשעה, מרגע האכילה או המגע או ההרחה של המזון האלרגני.

המזונות עם שכיחות האלרגיה הגבוהה ביותר: חלב ומוצרי חלב, ביצים, חיטה, סויה, בוטנים, שקדים, קשיו, דגים, פירות ים.

אתם יכולים להיות אלרגיים לאחד או למספר מזונות בעת ובעונה אחת. לעיתים קשה לקבוע אם אתם אלרגיים או שרק יש לכם רגישות חולפת למזון. קרה לכם שאתם מרגישים אי נוחות או סבל אחרי אכילת מזון מסוים לדוגמה צרבת שמופיע אחרי אכילת מזון מטוגן או מתובל. תופעה זו אינה בהכרח אלרגיה.

מה הסימפטומים של אלרגיה למזון? הסימפטומים של אלרגיה למזון יכולים להיות בטווח של תגובה מתונה לתגובה חמורה. תגובה מתונה כוללת: סרפדת – כתמים אדומים בעור שמאוד מגרדים. עור אדום או נפוח. עיניים מגרדות, דומעות, נפוחות. נזלת. התעטשויות.

תגובות חמורות של אלרגיה למזון נקראות גם "אנפילקסיס". הן כוללות:

נפיחות של הגרון, שיעול חזק, חרחורים, צפצופים בזמן נשימה, הקאות,...

רוצים לראות את קו המותניים נשמר לאורך זמן?

לראות שהבטן נשארת שטוחה גם אחרי שסיימתם את הדיאטה?

השאירו בתפריט את שמן הזית בסלט, את חופן הפיצוחים היומי, את האבוקדו, הטחינה משומשום מלא, המיונז והשמן – והכל כמובן, במידה.

חוקרים אמריקאים מאוניברסיטת הארוורד שבבוסטון סקרו כ־3,500 מחקרים שעסקו בנבדקים שעברו טיפול תזונתי שנמשך יותר משנה, בניסיון להעריך את ההשפעות ארוכות הטווח של דיאטות שונות על ירידת המשקל לאורך זמן.

החוקרים מצאו שדיאטות דלות בפחמימות ועתירות שומן מובילות באופן משמעותי לירידת משקל גדולה יותר לאורך זמן לעומת דיאטות דלות שומן.

המלצת המפתח של החוקרים להצלחה לטווח הרחוק:

אל תוותרו על השומנים הבריאים בתזונה היומיומית לעומת הפחמימות.

לדוגמה, העדיפו לנשנש חופן אגוזים או שקדים או בוטנים או גרעינים ללא מלח (יכולים להיות קלויים) אך ותרו על בייגלה או על מקלות מלוחים; העדיפו למרוח על הלחם אבוקדו או טחינה משומשום מלא על פני ריבה או ממרח מתוק אחר.

כשמדובר בהשפעה מועילה של מזון שומני הכוונה למזונות המכילים שומנים בריאים, כמו שימוש בשמן נוזלי בסלט או בישול עם שמן זית, שמן קנולה, שמן סויה, שמן תי...

לקראת השנה החדשה נקו את הבית ממזונות מזיקים ודאגו לא לקנות אותם יותר.

היפטרו תחילה ממשקאות קלים, צ'יפס, עוגיות, גלידות, הרשו לעצמכם פריטים אלו לאירועים מיוחדים כשאתם מוזמנים מחוץ לבית או עושים אירוע בבית.

הסבירו לילדים שבבית אוכלים בריא וטבעי ואילו בחוץ או אצל החברים אוכלים אחרת.

הכניסו הביתה מזונות נקיים מחומרי שימור, מצבעי מאכל מממתיקים מלאכותיים, מחומרי טעם מלאכותיים כולל מונו סודיום גלוטמט. השתמשו בבית בדגנים מלאים כדוגמת לחם מלא, פיתה מלאה, פסטה מלאה ודרשו מהגננת שמאכילה את ילדכם, שתספק לילדים בגן מזונות בריאים אלו.

שנה חדשה פירושה התחלות חדשות. מה יותר טוב מאשר להתחיל את השנה עם תכנית אכילה בריאה שסוד הצלחתה הוא תכנון והשגת יעדים בשלבים.

טפחו את יכולת הלמידה של הילדים לשנה החדשה והוסיפו להם מדי יום חצי עד כפית אומגה 3 נוזלי כפי שקיבלו הוריכם כשהיו ילדים. מנהג שמן הדגים כתוספת לילדים עושה רטרו ושב במטרה לטפח את התפתחות המוח.

מרגישים שאתם זקוקים לליווי אישי על מנת להצליח ולרדת במשקל ובהמשך לשמור עליו לאורך זמן? 

לתאום פגישה איתי התקשרו כבר עכשיו:

📞03-7620620, 052-2335502

אכילה בריאה לא צריכה להיות מסובכת.

בעזרת המזונות הנבחרים אתם יכולים להדוף מחלות לב, להישאר רזים ולחזק את מערכת החיסון. בפוסט הזה תוכלו למצוא את רשימת המזונות שמומלצים לכם לאכול.

התחילו למלא את המקרר והארונות....

1. שמן זית כתית מעולה מכבישה קרה

עשיר בחומצות שומן חד בלתי רוויות מסוג אומגה 9 שמסייעות להעלות את הכולסטרול הטוב – HDL ששומר על הלב. מכיל נוגדי חמצון מסוג פוליפנולים שמפחיתים את הנזק של הכולסטרול על הלב, מנטרלים רעלים ומחזקים את המערכת החיסונית.

2. יין יבש אדום

יין עשיר בנוגדי חמצון מסוג רסברטרול הנקשר לאריכות חיים, מנטרל רעלים שנוצרים במעי מאכילת בשר ומחזק את המערכת החיסונית. עדיף להשתמש ביין יבש ללא חומר משמר.

אינו מומלץ לבעלי טרי גליצרידים מוגברים, לבעלי חומצה אורית גבוהה, לכבד שומני ולהפרעה בתפקודי כבד.

3. שוקולד מריר

שוקולד מריר מעל 70% מוצקי קקאו, מכיל ריכוז גבוהה של קקאו עשיר בנוגדי חמצון מסוג קטכינים ופנולים שמנטרלים רעלים, מחזקים את המערכת החיסונית ונלחמים במחלות.

4. יוגורט לבן

יוגורט לבן הוא אחד ממנות החלב היומיות שלך. הוא משביע לאורך זמן, מספק חלבון בעל ערך תזונתי גבוה, חלק מ...

אפשר להילחם בשומן הביטני ע"י תוספת של הקינמון!!!

במחקר שנערך באוניברסיטת גרנובל בצרפת נבחרו נחקרים שמנים עם השמנה בטנית המכונה גם 'השמנה מטבולית', שרמות הגלוקוז בדמם עברו במעט את גבול הנורמה, אך עדיין לא הוגדרו כחולי סוכרת. במשך 12 שבועות קיבלו חלק מהנחקרים פעמיים ביום תוסף של קינמון, וחלק אחר קיבל תוסף סרק של חומר סתמי.כעבור שישה שבועות הראו בדיקות הדם אצל הנבדקים בקבוצת הניסוי דם נקי יותר מרעלים, עלייה בחומרים פעילים של המערכת החיסונית ובנוגדי חמצון פעילים וכן ירידה של רמת הסוכר.כל המדדים האלה השתפרו עוד יותר בבדיקה נוספת, כעבור 12 שבועות.החוקרים סבורים שנוסף על איזון רמת הסוכר בדם, יכול הקינמון לשפר את בריאותם של אנשים עם עודף משקל המתרכז בעיקר בבטן. במחקר נוסף של אותה קבוצת חוקרים מגרנובל, שנעשה על חיות מעבדה שסבלו מהשמנה מטבולית, נמצא הקינמון שיפר את פעילות האינסולין ואת איזון רמת הגלוקוז בדם.מתברר שהשומן שמתרכז בבטן הוא למעשה חומר דלקתי שנוטה להגביר ייצור של חומרים רעילים ומחומצנים בדם הפוגעים בכלי הדם, בלב, במוח ועוד. נוסף על כך, כאשר ההשמנה מרוכזת בבטן, היא מלווה במצב הורמונלי מ...

כולם מחפשים את הדיאטה הכי טובה כדי להחליק בקלות אל תוך הג'ינס.

חכו רגע, יש כזאת בכלל?

אתם בטח רוצים דיאטה מהסוג שקל ליישם אותה, משביעה, שאפשר להסתדר איתה גם כשאוכלים בבית וגם כשאוכלים בעבודה, במסעדה או באירוע, שההרכב התזונתי שלה מגביר את קצב שריפת השומן בגוף ובאותה הזדמנות גם משפר את הבריאות וגם מחזק את המערכת החיסונית. נשמע כמו משהו שלא בנמצא? 

לקראת הכתבה המלאה שפורסמה ב-Xnet 

לחצו כאן

מרגישים שאתם זקוקים לליווי אישי על מנת להצליח ולרדת במשקל ובהמשך לשמור עליו לאורך זמן? 

לתאום פגישה איתי התקשרו כבר עכשיו:

📞03-7620620, 052-2335502

כחובבת מחקרי אושר אני נהנית להביא לכם פתרונות פשוטים בהישג יד, שיכולים לרומם לכם את מצב הרוח, את המחשבות החיוביות את תחושת הרוגע. המחקר המדעי יכול להאכיל אתכם כל הדרך אל האושר ואם אתם זקוקים לדחיפה קלה נוספת אל האושר, הבאנו לכם פתרונות של חוקרים מהשנה האחרונה.תופתעו לשמוע שהדרך אל האושר עוברת במסלול של מערכת העיכול ישירות אל המוח דרך מתווכים במערכת העיכול, כפי שמצאו חוקרים שוויצרים מהמחלקה לפסיכיאטריה ולגסטרואנטרולוגיה שבמרכז הרפואי האוניברסיטאי בבזל. החוקרים סקרו את כל המחקרים התזונתיים שעונים על קריטריונים מדעיים ועוסקים בקשר בין תזונה למצב הרוח. מסתבר שחומרים המופרשים במערכת העיכול כולל הורמונים, נוירוטרנסמיטרים, וסוגי חיידקים פרוביוטיים במערכת העיכול, משפיעים על העברת מסרים ישירות אל המוח. אומנם המרחק בין שני האיברים הוא גדול אך התקשורת ביניהם מהירה, בדומה לשיחת טלפון לחו"ל, המרחק גדול אך השיחה מגיע ליעדה במהירות דומה לשיחה מקומית.למעשה בחירת מזונות נכונה מספקת חומרי הזנה לחיידקי מערכת העיכול, המפרישים בשרשרת מזון זו חומרים שמזינים את תאי מערכת העיכול, המפעילים מנגנון העברת מסרים ל...

Please reload

  • Facebook Social Icon

רחוב ברודצקי 43 כניסה ב' קומה ג

רמת אביב

talbru@zahav.net.il

דיאטנית קלינית 

עוסקת בחקר הפחתת שומן בטני

© 2017 by PromoteUs